מינויים

מינוי ארצי יוקרתי לפרופ' ז'אן סוסטיאל מהמרכז הרפואי לגליל

פרופ' סוסטיאל, מנהל המחלקה הנוירוכירורגית במרכז הרפואי לגליל, נבחר לחבר באקדמיה הישראלית הלאומית לרפואה מדעית

פרופ' ז'אן סוסטיאל, מנהל המחלקה הנוירוכירורגית במרכז הרפואי לגליל. צילום: רוני אלברט

מינוי יוקרתי נוסף לפרופ' ז'אן סוסטיאל, מנהל המחלקה הנוירוכירורגית במרכז הרפואי לגליל בנהריה: לאחר שהתמנה לתפקיד המשנה לדיקן לקידום אקדמי בפקולטה לרפואה של אוניברסיטת בר אילן בגליל, התבשר פרופ' סוסטיאל על בחירתו לחבר באקדמיה הישראלית הלאומית לרפואה מדעית.

האקדמיה הישראלית היא ארגון ללא כוונת רווח, בחסות ההסתדרות הרפואית, שמטרתו להביא לקידום המחקר הרפואי בישראל על ידי רופאים-חוקרים לשם שיפור האבחון והטיפול הרפואי ולמען בריאות הפרט והציבור. האקדמיה הלאומית כוללת את מיטב החוקרות והחוקרים מקרב רופאי ישראל.

פרופ' סוסטיאל: "אני חש כבוד גדול להיות חלק מגוף המייצג את מיטב הרופאים החוקרים בארץ. הופתעתי לשמוע שהשם שלי עלה, לאור רשימת חברי אקדמיה כה מרשימה הן במישור הקליני והן במישור המדעי".

יצוין כי פרופ' סוסטיאל הוא הרופא השלישי מהמרכז הרפואי לגליל אשר נבחר לאקדמיה הלאומית, לאחר פרופ' יעקב בורנשטיין, בעבר מנהל מחלקת נשים ויולדות, ופרופ' חיים פוטרמן, מנהל מכון המחקר של המרכז הרפואי ודיקן בפועל של הפקולטה לרפואה של אוניברסיטת בר אילן בגליל.

בעניין זה הדגיש פרופ' סוסטיאל: "עצם החברות של שלושתנו באקדמיה הלאומית מהווה אמירה חשובה ביותר על איכות הרפואה בגליל, כל זאת בתנאים שלא תמיד תומכים בחיי אקדמיה פורחים. לא פחות מכך, הדבר ממחיש את תרומתה החיונית של הפקולטה לרפואה של בר אילן בגליל כקטליזטור המחקר והאקדמיה בתחום הרפואה בצפון".

נושאים קשורים:  פרופ' ז'אן סוסטיאל,  מינוי,  המרכז הרפואי לגליל בנהריה,  חדשות
תגובות