חדשות

המצב ב"הדסה": חדרי ניתוח נסגרו, מספר הניתוחים האלקטיביים ירד

במחלקה לנוירוכירורגיה צימצמו היקף הניתוחים האלקטיביים; חשש שתופסק הכשרת 300 רופאים צבאיים בעקבות הקיצוץ בשכר הרופאים

על רקע המשבר ב"הדסה", ישנו חשש כי הכשרתם של 300 רופאים צבאיים בפקולטה לרפואה של האוניברסיטה העברית בירושלים, בשיתוף עם "הדסה" ובמסגרת תוכנית "צמרת", עשויה להיפסק. ועדי הרופאים של "הדסה" הודיעו בסוף השבוע במכתב לקצין רפואה ראשי של צה"ל שהם אינם מקבלים תשלום בעד עבודת ההכשרה. עד היום, רופאי "הדסה " לא תוגמלו מתוך הכרה שמדובר בפרויקט לאומי. כעת, בין השאר בשל הקיצוץ שספגו הרופאים בשכרם, תמונת המצב השתנתה.

בנוסף, שלושה מבין 19 חדרי הניתוח ב"הדסה" שפעלו עד כה בשעות לפני הצהריים, נסגרו בימים האחרונים וכ-15 אחיות שעבדו בהם עברו ל"שערי צדק" ול"איכילוב". מנהל המחלקה הנוירוכירורגית, ד"ר יגאל שושן, הודיע בסוף השבוע להנהלת "הדסה" כי בעקבות סגירת חדרי הניתוח וצמצום ניכר ביכולת לבצע ניתוחים, מחלקתו תיאלץ להפנות חולים לבתי חולים מחוץ לירושלים. "לא נוכל לקחת אחריות על החולים הרבים שפונים אלינו לניתוחים אלקטיביים או חצי-אלקטיביים", הודיע ד"ר שושן.

צמצום הפעילות בחדרי הניתוח הוביל לממוצע של 4 ניתוחים אלקטיביים בשבוע בלבד במחלקת הנוירוכירורגיה, בכלל זה ניתוחים בילדם, ניתוחי הסרה של גידולים, טראומה אלקטיבית, ניתוחי עמוד שדרה ואחרים. המחלקה לנוירוכירורגיה ב"הדסה" היא היחידה מסוגה בירושלים.

לדברי דוברת "הדסה", "המרכז הרפואי מתמודד בחודשים האחרונים עם מצב שבו עזבו מספר אחיות חדרי ניתוח לבתי חולים אחרים, בעיקר במרכז הארץ, הגם שהוצעו להן תנאים מפליגים הרבה מעבר לתקנות משרד הבריאות. למרות זאת, עושה ההנהלה כל שביכולתה לעמוד בדרישות הפעילות של חדרי הניתוח ולספק לכל מנהלי המחלקות את התשתית המבוקשת למתן השירות הרפואי הטוב ביותר למטופלים. במסגרת זו נעשה כל שניתן כדי להיענות לצרכי המחלקה לנוירוכירורגיה. ניתוחים דחופים ודחופים למחצה, מתבצעים כסדרם תוך הקפדה על ביצוע הניתוחים בידי כוח אדם מיומן ובסטנדרטים הגבוהים של הדסה".

נושאים קשורים:  חדשות,  המרכז הרפואי "הדסה",  צה"ל,  המשבר ב"הדסה",  הקפאת הליכים,  ניתוחים,  פרויקט "צמרת"
תגובות