חדשות

פרס מפעל חיים בתחום הרפואה הפיסיקלית ושיקום לד"ר ליאון סזבון

ד"ר סזבון שימש כמנהל היחידה לטיפול נמרץ לשיקום בבית החולים לוינטשיין ברעננה; הפרס שהוענק הוא על שם פרופסור חיים רינג ז"ל

לראשונה העניק האיגוד הישראלי לרפואה פיסיקלית ושיקום פרס מפעל חיים על-שם פרופסור חיים רינג ז"ל. בפרס זכה ד"ר ליאון סזבון, נוירו-כירורג, ששימש מנהל היחידה לטיפול נמרץ לשיקום בבית החולים "לוינשטיין" שברעננה. הפרס הוענק לד"ר סזבון במהלך הכנס השנתי ה-64 של האיגוד לרפואה פיסיקלית ושיקום, שנערך בשבוע שעבר בתל-אביב.

מימין: פרופ' עמירם כץ וד"ר ליאון סזבון (צילום: ביה"ח לוינשטיין)

מימין: פרופ' עמירם כץ וד"ר ליאון סזבון (צילום: ביה"ח לוינשטיין)

תמונה קבוצתית עם ד"ר ליאון סזבון (במרכז) (צילום: ביה"ח לוינשטיין)

תמונה קבוצתית עם ד"ר ליאון סזבון (במרכז) (צילום: ביה"ח לוינשטיין)

פרופסור חיים רינג, שעל שמו הפרס, שימש כמנהל המחלקה לשיקום נוירולוגי ג' בבית החולים לוינשטיין והיה מעמודי התווך של הרפואה השיקומית בארץ ובעולם. בעבר גם עמד בראש איגוד השיקום בישראל והביאו להישגים רבים. כמו כן, כיהן כנשיא השני של ה-ISPRM - איגוד השיקום העולמי. בשנת 2008 נפטר ממחלה קשה. את הפרס לד"ר סזבון העניקו אירנה רינג, אשתו של פרופסור רינג; ד"ר יולי טרגר, יו"ר איגוד השיקום ומנהל המחלקה לשיקום אורתופדי בבית החולים לוינשטיין ופרופסור עמירם כ"ץ, מנהל לוינשטיין ומנהל המחלקה לשיקום עמוד השדרה.

ד"ר סזבון, יליד אורוגוואי, עלה לישראל בשנת 1974 וקשר את הקריירה המקצועית שלו בטיפול בחולים מחוסרי הכרה. הוא טיפל בהם ביחידה לטיפול נמרץ לשיקום ההכרה בלוינשטיין, כסגן מנהל וכמנהל היחידה. "הוא חי עם החולים ובני משפחותיהם מבוקר עד לילה, תמיד היה חרד לגורלם והגיע להישגים מופלגים בהארכת חיים, בהפחתת תחלואה ובהשבה להכרה ולתפקוד", ציינה הוועדה שבחרה בו להיות חתן הפרס.

ד"ר סזבון חקר את בעיות המטופלים שלו לעומק, פירסם ממצאיו על מצבם הוגטטיבי בעשרות מאמרים וספרים, ולימד דורות של מתמחים וסטודנטים בבית החולים ובאוניברסיטת תל אביב, שבה שימש מרצה בכיר. כמו כן הדריך וייעץ לרופאים-מומחים ולרשויות שונות ברחבי העולם, ביניהן: לוועדות בינלאומיות, לכוח משימה אמריקאי, לעיריית רומא ולרופאים וחוקרים בארה"ב, גרמניה ואיטליה.

פרופסור עמירם כ"ץ, מנהל בית החולים לוינשטיין, אמר: "ד"ר סזבון הוא רופא וחוקר משכמו ומעלה, מהמובילים העולמיים של הידע הרפואי והטיפול בנפגעי המוח הקשים ביותר. הוא ראוי לפרס על מפעל חיים משום שהקדיש את עיקר חייו לנפגעי המוח שבמצב וגטטיבי. לאחר פרישתו לגמלאות, בשנת 2001, פירסם שני ספרים וגם המשיך ללמוד, לחקור וללמד את המצב הוגטטיבי. מפעלו הוא נכס לרפואה, למומחיות ברפואת השיקום ולבית החולים לוינשטיין, בו השאיר חותם עמוק".

נושאים קשורים:  חדשות,  בית החולים לוינשטיין,  האיגוד הישראלי לרפואה פיסיקלית ושיקום,  פרופסור חיים רינג,  ד"ר ליאון סזבון
תגובות
 
לי-און לוי
28.12.2013, 06:57

מצטרף לברכות.
אין דןגמא טובה יותר למסירות ומקצועיות.
בשם חברי האיגוד הישראלי לנירוכירורגיה